in school ~ read.

Státní závěrečné zkoušky na FJFI z MINF

Jako jeden z milníků mého studia na FJFI jsem 8. září zakončil bakalářské studium státními závěrečnými zkouškami. Obor se jmenuje matematická informatika a jako okruhy jsem měl:

  1. C++ a operační systémy
  2. Algebra a Lineární algebra

Zde jsou všechny materiály a zpracované otázky, které jsem používal včetně balíčku do ANKI z LA.

První okruh je zpracován dle připomínek pana Čulíka (zkoušející).

Druhý okruh je více divoký a informace jsem bral z více zdrojů - ze skript doktorky Dvořákové pro LA a algebru ze skript pana docenta Mareše.

Všechny soubory lze nalézt zde.

Průběh zkoušky

Přijít musíte alespoň o 45 minut dříve než v kolik jdete před komisi. Doporučuji přijít dříve, protože máte šanci, že vás paní sekretářka pustí na potítko dříve. Dostanete dvě předem vybrané otázky a máte čas na přípravu sami v místnosti vedle paní sekretářky za zavřenými dveřmi.

Až přijde váš čas, jdete před komisi, kde prezentujete svou bakalářskou práci. Následně je přečtený posudek oponenta a školitele. Pak následují otázky a případně reakce na oponentovi otázky.

Poté si můžete vybrat jakou otázkou chcete začít. Zkouší vás většinou pouze jeden člověk (ostatní klidně třeba odejdou), ale to samozřejmě není pravidlem. Nejvíce pomáhala paní doktorka Balková. Pan Mareš mě dusil docela dlouho na uspořádání u svazů a chtěl plno příkladů. Dusil mě asi 25 minut, takže na další otázku z C++ nezbyl čas. Mluvil jsem o ní tak 7 minut. Navíc jsem odběhl k úplně jiné otázce, než jakou jsem si vybral. Pan Čulík byl extrémně hodný a pomáhal.